نتایج جستجو برای عبارت :

کمند زلف

کمند امیرسلیمانی و مادرش در یک عکس
مجله زیبا:کمند از بازیگران معروف سینمای ایران است.کمند امیرسلیمانی ۱۶ خرداد ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد . وی فارغ‌التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۷۶ می‌باشد
تابناک با تو
BluRay,Tangled: Before Ever After 2017,دانلود Tangled: Before Ever After 2017 720p,دانلود انیمیشن Tangled: Before Ever After 2017,دانلود انیمیشن گیسو کمند,دانلود دوبله فارسی انیمیشن Tangled: Before Ever After 2017,دانلود رایگان انیمیشن گیسو کمند,دانلود زیرنویس فارسی,دانلود گیسو کمند 2017,دانلود مستقیم انیمیشن Tangled: Before Ever After با کیفیت 1080p,گیسو کمند,
ادامه مطلب
دانلود انیمیشن گیسو کمند Tangled با دوبله فارسی
زانر: انیمیشن، خانوادگی
مخاطب: بالای 13 سال
محصول: آمریکا
زمان فیلم: 1 ساعت و 40 دقیقه
امتیاز IMDb: امتیاز 6.3/10 از 101477 رای
بازیگران : Donna Murphy، Mandy Moore، Ron Perlmanکارگردان : Byron Howard

داستان فیلم گیسو کمند
گیسو کمند (نام اصلی : Tangled) داستان پرنسسی می باشد که در قلعه خود اسیر شده ناگهان این پرنسس زیبا روی که دارای گیسوانی بسیار بلند می باشد، عاشق پسری شده که سارق بوده و تنها راه رسیدن به این پسر، فرار از قصر می باشد
Rapunzel's Tangled Adventure S03 1080p,انیمیشن تانگلد سیزن 3,دانلود انیمیشن جدید,دانلود انیمیشن گیسو کمند فصل 3,دانلود رایگان کارتون Tangled: The Series Season 3,دانلود زیرنویس فارسی Tangled: The Series Season 3,دانلود سریال گیسو کمند فصل سوم,دانلود سریال گیسوکمند فصل ۳,دوبله فارسی سریال کارتونی گیسوکمند فصل ۳,فصل سوم کارتون راپونزل,فصل سوم گیسو کمند,گیسوکمند,
ادامه مطلب
انیمیشن گیسو کمند فصل 2

22:36
انیمیشن گیسو کمند فصل 2 قسمت 3
کارتون
انیمیشن گیسو کمند فصل 2 قسمت 3

انیمیشن گیسو کمند فصل 2 قسمت 1
کارتون
انیمیشن گیسو کمند فصل 2 قسمت 1

انیمیشن گیسو کمند فصل 2 قسمت 6
کارتون
انیمیشن گیسو کمند فصل 2 قسمت 6

انیمیشن گیسو کمند فصل 2 قسمت 5
کارتون
انیمیشن گیسو کمند فصل 2 قسمت 5

انیمیشن گیسو کمند فصل 2 قسمت 4
کارتون
انیمیشن گیسو کمند فصل 2 قسمت 4

انیمیشن گیسو کمند فصل 2 قسمت 14
کارتون
انیمیشن گیسو کمند فصل 2
عاقل شدم , دوباره که دیوانه ات شوم با پای خود شکار تو آمد سر کمند جان می دهم برای تو چون شمع و وقت صبح بر خویش دل نبندی و بر عشق دل ببند این جان که در هوای تو از تن بدر نرفت ساده ولی برای تو صد دل ز خویش کند افتاده ام به پای تو چون خاک در رهت مگذر ز من که خاک ز جایش شود بلند در قلب و نبض من به میان است پای عشق جان داده ام به خنده ات آرام تر بخند ... #الهام_ملک_محمدی
کرشمه ی خسروانی: عاشقانه ای پیچیده ولی جذاب

کرشمه ی خسروانی : سیدمهدی شجاعی
معرفی:
داستان از آنجا شروع می شود که مردی با همسرش برای تفریح کنار رودخانه ای می روند و زن به خیال اینکه آنجا کسی نیست شالش را برمیدارد. اتفاقا مردی که آنجا پنهان شده بود آن زن را می بیند و یک دل نه صد دل…این داستان پیچیده و زیبا را با خواندن کتاب پی بگیرید.
بریده کتاب:
رفته بودم که به آهو کمند بیندازم که به کمند آهو درآمد. آهوی زنده می خواستم که از قهاری احمقانه، صید آ
بسم رب الرفیق
حکایت کنند که مردی را زنی بود و در کارِ وی برفته بود.و یک چشم آن زن سپید بود و مرد از آن عیب بی‌خبر بود به فرط‌‌ المحبت.چون آن محبت کم گشت، زن را گفت:این سپیدی کِی پدید آمد؟گفت: آن‌گاه که محبتِ ما اندر دلِ تو نقصان گرفت.
کشف‌الاسرار و عدةالابرارخواجه عبدالله انصاریپ.نشاید این پست بیشتر توضیح بده «شبان تیره امیدم به صبح روی تو باشد» رو!پ.ن.2فرط المحبت!
بنظرم شیر بیشه ی محبت های آدمیزادی کسیه که بعد از طی کردن درست و مبتنی با مسیر رشد و کمال محبت های والد و مولودی و هم خون و هم شیری، به بلوغ باهم بودن رسیده باشه. و مچی محکم تر از مچ همسر برای خوابوندن در این میدان مجوی...

+جدا اگر من از ضایعات خلقت و بی شأن و بی لیاقت بدونم خودم رو کفر نکردم!؟
+مگه میشه میل رفتن به مقصدی در اقتضای حق رو داشته باشی ولی راهی برای رسیدنش نباشه!؟
سلام روز یکشنبه است
آخرین روز تابستون 98
گوشه ی صحن گوهرشاد رو به گنبد تکیه دادم به دیوار
دل نگران اربعینم و امیدوار به امام مهربانی ها
پ.ن 1 : هیچ وقت این گوشه خالی نبود .‌‌‌‌‌‌خیلی ذوق مرگم اینجام
پ.ن۲ : گر چه در خیل تو بسیار به از ما باشد
ما تو را در همه عالم نشناسیم نظیر ( خلاصه آقا خودت درست کن) 
پ.ن ۳ : امروز سه تا کلاس اولی داشتیم
شراب تلخ می‌خواهم که مردافکن بود زورشکه تا یک دم بیاسایم ز دنیا و شر و شورش
سماط دهر دون پرور ندارد شهد آسایشمذاق حرص و آز ای دل بشو از تلخ و از شورش
بیاور می که نتوان شد ز مکر آسمان ایمنبه لعب زهره چنگی و مریخ سلحشورش
کمند صید بهرامی بیفکن جام جم بردارکه من پیمودم این صحرا نه بهرام است و نه گورش
بیا تا در می صافیت راز دهر بنمایمبه شرط آن که ننمایی به کج طبعان دل کورش
نظر کردن به درویشان منافی بزرگی نیستسلیمان با چنان حشمت نظرها بود با مورش
کما
قیمت 50/000 تومان
خرید این محصول از شرکت میهن استور کلیک نمایید
ساعت دیواری طرح کمندیک دکوراسیون کامل و بی نقص با یک ساعت زیبا و مناسب کامل میشودکه همخوانی لازم را با چیدمان شما داشته باشد.زیبایی را با این ساعت رویایی به منزل یا محل کارتان هدیه دهید ...ظرافت خیره کننده، کیفیتی بی نظیر ...ویژه کسانی که به زیبایی منزل یا محل کار خود اهمیت می دهنددارای 12 ماه گارانتی تعویض
خرید این محصول از شرکت میهن استور کلیک نمایید
قبول ار من نسازم دین تو، ترسم سرم برٌی،
قبول ار میکنم دینت، تو جای دیگرم برٌی.
ببری صد نیستان و فغان بر جان نی ریزی،
فغان از جان من خیزد، نهال باورم برٌی.
زبردست تبردستی، ز باغ باورم بگذر،
تو هم زیر و زبر گردی، اگر خشک و ترم برٌی.
به مقراض دو پای خود میانبر میکنی راهت،
کمند یاری ما را میان دلبرم برٌی.
به تیغ ابروان هر دم طبابت میکنی قلبم،
برای زخم ناسوری تو نیم پیکرم برٌی.
گهی شعر ترم خوانی، گهی خشک و ترم برٌی،
گهی بال و پرم بخشی، گهی بال و پرم برٌ
بسم رب الرفیق
حکایت کنند که مردی را زنی بود و در کارِ وی برفته بود.و یک چشم آن زن سپید بود و مرد از آن عیب بی‌خبر بود به فرط‌‌ المحبت.چون آن محبت کم گشت، زن را گفت:این سپیدی کِی پدید آمد؟گفت: آن‌گاه که محبتِ ما اندر دلِ تو نقصان گرفت.
کشف‌الاسرار و عدةالابرارخواجه عبدالله انصاریپ.نشاید این پست بیشتر توضیح بده «شبان تیره امیدم به صبح روی تو باشد» رو!پ.ن.2فرط المحبت!
منحنی قلب من تابع ابروی توست
خط مجانب بران کمند گیسوی توست

حد رسیدن به تو مبهم و بی انتهاست
بازه تعریف دل در حرم کوی دوست

چون به عدد یک تویی من همه صفر ها
انچه که معنی دهد قامت دلجوی توست

گرمی جان بخش او جزعی از ان خوی توست
بی تو وجودم یک سری واگرا
ناحیه همگراش دایره روی توست
پروفسور هشترودی
دیــــ/ن
با ساختمان بعدی که روی چاپ شما نقشه برداری شده است. قابلیت مشاهده پوشه اموزش تایپوگرافی متن در فتوشاپ را خاموش کنید و بر روی لایه Original Cityscape کلیک کنید تا فعال شود.
لایه اصلی شهربرای انتخاب قسمت بعدی ساختمان از ابزار Lasso (L) استفاده کرده و دوباره روی Refine Edge کلیک کنید. بسته به میزان کنتراست در قسمت های مختلف عکس ، ممکن است لازم باشد سطوح کمی متفاوت Radius ، Smooth ، Feather و Shift Edge را انتخاب کنید تا رنگ و سیاق واقعی ساختمان را انتخاب کنید.
لبه اصلاحمرحله 6ان
خورشید آرزوبگـذار سـر به سینـه من تا که بشنـویآهنگ اشتیـاق دلی دردمنـد راشاید که بیش از این نپسندی به کار عشقآزار این رمیـده¬ سر در کمند را
بگذار سر به سینه من تا بگویمـتاندوه چیسـت؟ عشق کدامسـت؟ غم کجاسـت؟بگذار تا بگویمـت این مرغ خستـه جانعمـری است در هوای تو از آشیان جداست
دلتنگم آنچنـان که اگر بینمـت به کامخواهـم که جاودانه بنالـم به دامنتشاید که جاودانه بمـانی کنار منای نازنین که هیچ وفا نیست با مَنَت
تو آسمان آبیِ آرام و روشنیمن چون
آهسته تر از  نم غم عشق گام تو بر این رخ خیال استاین حس خزان شدن گذشتهرفتن ز حریم تو محال استچون برف، به سر سپید خطیبر زلف سیاه شب  در آمدردی شد و راه رانشان داداین دل به کمند  دلبر آمدبی تو به کدام حالت غممشغول وپناه برده باشماز عشق تو با کدام واژهدر  دکلمه غم شمرده باشماینجا سخن از ترانه سخت استیک مثنوی غمین به کارمدیوانی از آن سرودن سردافتاده به سمت اختیارماینجا که دوسه سطر پارسی هستدرکنج رباعی نوایمیک عالمه شکوه مانده باشوقدرجمله ی قطعه
من هستم آن اسیر نِگون در وبال خویش
چون طفل گم شدم به دل قیل و قال خویش
آن بِسملم که می تپد از بال بال خویش
حالی نمانده است که پُرسم ز حال خویش
من بی جواب می گذرم از سوال خویش

بهر تو بس که طاقچه بالا گذاشتم
هر شب قرار خویش به فردا گذاشتم
من بخت خویش کشته، تو را وا گذاشتم
از خون خود حنا به کف پا گذاشتم
چون من مباد خون کسی پایمال خویش

آن کس که رو به روی تو اِستاده، آن منم
آن ناتوان که داده ز دستش توان، منم
آن کس که قهر کرده از او آسمان، منم
آن کس که جای
خشکسالی و قحطی باعث مرگ سربازان شده بود و به همین خاطر گرشاسپ پادشاه ایران جنگ را پایان داد و زال سردار متفکر ایرانی نیز در زابل اقامت کرد. بعد از مرگ گرشاسب، افراسیاب دوباره به فکر افتاد به ایران حمله کند. زال به پسرش رستم گفت: جنگی در پیش است می‌دانم که تو هنوز جوانی و می‌خواهی جوانی کنی اما چه باید کرد که دشمن درراه است. آیا حاضری بروی؟

رستم اعلام آمادگی کرد و اسبی خواست که بتواند او و گرزش را که از سام به ارث برده حمل کند. زال هرچه گله اسب
دانلود رمان درخیابان دوبلین 
کجا ؟اسبو که دیگه نفهمیدم کی آورد دستمو گرفت منو سمت اسب  برد عین یه دختر بچه بلندم کرد سوار اسب شدم ، خودشم اومد سوار شد  وبا خنده رو به خانواده ام گفت :-داوود هستن ، از بودن با شما امشب معذورم سهراب چشمکی زد وگفت :-ارباب اینه رسم مهمون داری ؟دست اهورا دور کمرم بود 
با لبخند گفت :-میرم با خانومم ماه عسل از حرفش گونه هام  رنگ با ختن وسرمو انداختم گیسو با ذوق گفت :-چشمت روشن ارباب کمند هم ظرف زغال دستش بود اسفند دود
یادتونه قبلا از ماجراهای شاهنامه گفته بودم؟
امروز پیشنهاد می‌کنم ماجرای آشنایی رستم با اسب معروف خود را بخوانید:
خشکسالی و قحطی باعث مرگ سربازان شده بود و به همین خاطر گرشاسپ پادشاه ایران جنگ را پایان داد و زال سردار متفکر ایرانی نیز در زابل اقامت کرد. بعد از مرگ گرشاسب، افراسیاب دوباره به فکر افتاد به ایران حمله کند. زال به پسرش رستم گفت: جنگی در پیش است می‌دانم که تو هنوز جوانی و می‌خواهی جوانی کنی اما چه باید کرد که دشمن درراه است. آیا ح
یادتونه قبلا از ماجراهای شاهنامه گفته بودم؟
امروز پیشنهاد می‌کنم ماجرای آشنایی رستم با اسب معروف خود که به رخش معروف است را بخوانید:

خشکسالی و قحطی باعث مرگ سربازان شده بود و به همین خاطر گرشاسپ پادشاه ایران جنگ را پایان داد و زال سردار متفکر ایرانی نیز در زابل اقامت کرد. بعد از مرگ گرشاسب، افراسیاب دوباره به فکر افتاد به ایران حمله کند. زال به پسرش رستم گفت: جنگی در پیش است می‌دانم که تو هنوز جوانی و می‌خواهی جوانی کنی اما چه باید کرد ک
Shirazart.blog.ir 
* زیبا پسندی و علاقه ایرانیان باستان به درخت تا به آن جا کشید که پیامبرش سروی از بهشت به ارمغان آورد و در کاشمر کاشت .
داستان سرو و کاشمر و تقدس آن معروف است و در شاهنامه فردوسی و بسیاری از کتابهای تاریخی ذکر آن رفته است ( آنچنان است که زرتشت درخت سرو را در کاشمر کاشت ) که به قول دقیقی ، چنان کهن شده بود که کمند برگرد او نگشتی .
خلیفه متوکل عباسی به طاهر بن عبدا....حاکم خراسان نامه نوشت که آن را قطع کند و تنه آن را برای پوشش طاق کاخ به بغدا
#شعر مهدوی

لعن گویم آن " سه بت " را چون همی -
دین حق از جور ایشان پرپر است
در رهایش از کمند ملحدان
راه اولاد " علی " روشنتر است
خاک ذل این جهان از سر فکند -
آنکه تربت از " حسینش " بر سر است
بهر جهل و بی وفایی زنان
خون دلهای " حسن " , خود مطهر است
زینت دین شد چو " زین العابدین "
چهره او از عبادت , ازهر است
علم و دین در " باقر " آمد برقرار
قلب او از مهر تابان انور است
" صادق " آل محمد ( ص ) صدق را -
بهر امت تا قیامت , رهبر است
مر چشیدن زهر تلخ نصب را
کام " کاظم " جمله حلم
رخت تا در نظر می آرم ایدوست
خودم را زنده می پندارم ایدوست
ولی چون تو برفتی از بر من
بگو ایندل به که بسپارم ایدوست؟
بدوشش گیسوانی دلپسند است
که این مخصوص آن قد بلند است
جماعتهای گیسو یار فایز
تو گویی جنگجویی با کمند است
توکت ایدل مکان درکوی یاراست
توکت روز و شبان آنجا قرار است
تو که با فایزت نبود علاقه
بگو دیگر تو را با ما چکار است؟
حالا که این روزها همه می نالند از شرایط،‌ از قیمت دلار و ضیاع و عقار، من راستش از سرخوشی پُرم. در بلا هم می چشم لذّات او/مات اویم/مات اویم/ مات او. آنها که پارسال اشتباه کردند و دنبال دنیا راه افتادند و بیست و چند میلیون رای به دنیا دادند، حالا همان ها دارند اشتباه بزرگ تری می کنند و ضجّه می زنند برای دنیایشان. که شاید روزنه ای باز شود و از همان مسیر اشتباهی که آمدند بتواند به مقصد و مقصودشان برسند. نمی دانند که باید بازگردند. نمی دانند که هرقدر
" ... در این شب سیاهم گم گشت راه مقصود
از گوشه‌ای برون آی ای کوکب هدایت..."
شعر از حافظ، آواز از همایون شجریان.

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

param name="AutoStart" value="F
شعر در مورد گیسو
در این مطلب از سایت جسارت سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد گیسو برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید
دوش در حلقه ما قصّه گیسوی تو بود
تا دل شب سخن از سلسله موی تو بود
شعر در مورد گیسو
چو گیسوی توندارد بنفشه حلقه وتاب
چو طره ای تو ندارد بنفشه چین و شکن
شعر در مورد گیسوی یار
به سفررفتی وخوبان همه گیسوکندند
در فراق تو عجب سلسله‌ها بر هم خورد
شعر در مورد گیسوان
سر  حلقه   رندان   خرا
دانه های انار پخش می شود توی سینی...
حاج میثم می خواند 
هی می خواند
هی از جاده نجف تا کربلا می گوید 
هی از موکب می گوید 
بعدش من حتی سرم را بلند نمی کنم تا پخش زنده پیاده روی ها را ببینم
میخواهم تند تند انارهارا بخورم تا تصاویر پیاده روی را نبینم
تا خودم را گول بزنم که مثلا نفهمیدم که جاماندم 
که طلبیده نشدم
 که بغض لعنتی نفسم را بند اورده
انار را پرت می کنم و یک دل سیر هق هق می کنم
زانوهایم را مثل کودکی بی پناه جمع می کنم
سرم را روی زانوهایم  می گ
کشیش گفت: «دوست من، جرج عزیز! شما که پژوهش های زیادی در حوزه ی تاریخ دارید، به من بگویید که در تاریخ چه کسی را شبیه علی یافتی؟»
جرج کتاب را بست، روی میز گذاشت و گفت: «در میان بزرگان گذشته ی تاریخ، بسیار اندکند کسانی که با درک موقعیت و زمان، به ما بگویند: «فرزندان خود را به اخلاق خود تربیت نکنید، زیرا که آنان برای زمانی غیر از زمان شما، خلق شده اند.» اما علی با چنین توصیه ای به انسان ها در طول تاریخ درک بزرگ خود را به عنوان یک جامعه شناس به رخ می ک

شخصی بود که نیمه های شب بر می خاست و در تاریکی و تنهایی ، به دعا و نیایش می پرداخت و با سوز و گداز خاصی « الله الله » میگفت ، مدتها او به چنان توفیقی دست یافته بود تا این که شیطان از حال و قال آن مرد خدا ، بسیار غمگین شد ، در کمین او قرار گرفت تا او را فریبد .سرانجام در قلب او القاء کرد که : « ای بینوا ! چرا اینقدر الله الله می کنی ؟ دعای تو به استجابت نمی رسد ، به این دلیل که مدتها خدا را صدا می زنی ، ولی خدا حتی یک بار به تو لبیک نگفته است !» همین ال
درود
مطلبی که قرار می دهیم بر گرفته از وبلاگ اسم دخترانه است که البته به کوشش آقای کوروش نامی، معنی اسم های فارسی زیبا نیز تهیه گردید تا لیست کاملی از نام ها معرفی شوند. این نام ها به صورت جفت جفت ارائه شده اند برای فرزند دختر دوقلو. که امیدوارم مورد توجه ایرانیان عزیز (زوج های ایرانی) که به زودی صاحب دوقلو می شوند قرار گیرد.
لیست نام ها:
نام های دوقلوی دختر دختر
دُرنیان یعنی از نژاد مروارید و در  با ریشه عربی پارسیدُرجان به معنی مروارید جان با
شراب تلخ می‌خواهم که مردافکن بود زورش
که تا یک دم بیاسایم ز دنیا و شر و شورش
سماط دهر دون پرور ندارد شهد آسایش
مذاق حرص و آز ای دل بشو از تلخ و از شورش
بیاور می که نتوان شد ز مکر آسمان ایمن
به لعب زهره چنگی و مریخ سلحشورش
کمند صید بهرامی بیفکن جام جم بردار
که من پیمودم این صحرا نه بهرام است و نه گورش
بیا تا در می صافیت راز دهر بنمایم
به شرط آن که ننمایی به کج طبعان دل کورش
نظر کردن به درویشان منافی بزرگی نیست
سلیمان با چنان حشمت نظرها بود با مورش

ملجاء ی گریزهای من ! شنوای من ! خدای درد آشنای من ! تنها پناهگاه من !
خدای من !
گریزان به شکایت آمده ام.
از تهاجم نفس لئیم بسیار به بدی امر کننده و در خطایا شتابنده و در سرکشی آزورزنده و به خشم کیفر آمیز تو دست یازنده.
خدا ! خدا ! این نفس، مرا به لبه ی پرتگاه می کشاند و هلاکم می کند.

خدایا ! 
این نفس چه بهانه جو و بلند آرزوست. 
اگرش شری رسد فریاد و ناله و شکایت می کند و اگرش خیری، ممانعت.
این نفس چه بازیگوش و بیهوده جوست.
خدایا !
از شریان این نفس خون غف
ما را توان خریدن حتی به تار موئی 
در خاک و خون کشیدن با غلغل سبوئی 
ساقی بهانه کم کن، پیمانه لب به لب شد*
دیگر فتادم از پا، در حسرت نکوئی 
ای دل مکن تو شکوه از چرخ روزگاران
دریاب تا نسوزی در آتش دوروئی 
با من بکن مدار، تا عمر من سر آید 
زیرا که من اسیرم، اندر کمند موئی
آتش بزن به جانم، خاکسترم بر افشان
تا تربتم رسانی، بر سبزه زار و جوئی
در حال عیش و مستی، گر ساغری شکستی
زنهار در خیالت راهِ جفا نپوئی 
پیمانه چون شود پُر ای دل سفر کنم من
ساقی چمانه*
در زلف چون کمندش ای دل مپیچ کآنجاسرها بریده بینی بی‌جرم و بی‌جنایت.+شعر فارسی یک خوبی خیلی بزرگ دارد. آن هم آرایه‌هاست. آرایه‌های فراوان و لذیذ.شعر گفتن فارسی، آن هم به سبک آن قدیمی‌ها، واقعا چه هنرمندانه و ظریف و دقیق است. شاید بتوان صدها بیت مثال زد که با خواندن آن‌ها عیمقا بتوان متحیر شد. از حافظ، از سعدی، از عطار، از محتشم کاشانی، از نظامی، از هاتف اصفهانی، از خیلی‌ها که من هنوز فرصت کشفشان را نداشته‌ام. از شاعران زمان حال شاید بتوان
در زلف چون کمندش ای دل مپیچ کآنجاسرها بریده بینی بی‌جرم و بی‌جنایت.+شعر فارسی یک خوبی خیلی بزرگ دارد. آن هم آرایه‌هاست. آرایه‌های فراوان و لذیذ.شعر گفتن فارسی، آن هم به سبک آن قدیمی‌ها، واقعا چه هنرمندانه و ظریف و دقیق است. شاید بتوان صدها بیت مثال زد که با خواندن آن‌ها عیمقا بتوان متحیر شد. از حافظ، از سعدی، از عطار، از محتشم کاشانی، از نظامی، از هاتف اصفهانی، از خیلی‌ها که من هنوز فرصت کشفشان را نداشته‌ام. از شاعران زمان حال شاید بتوان
چند روز پیش جلسه‌ی سوم با روانپزشکم بود. حرف‌هایی زد که قبلا خودم چند باری به آن‌ها فکر کرده بودم ولی به جوابی نرسیده بودم. مسئله را برایم شکافت و مرا به فکر فرو برد. دیروز کمند پیام داد و گفت می‌خواهند دور همی بگیرند و سپس مرا به گروه «عیش و نوش» واتس‌اپ اضافه کرد. با خودم گفتم این بهترین موقعیت برای تجربه‌ای جدید است. چه خوب شد که چهارشنبه باشگاه رفتم و منتظر پنج‌شنبه نماندم.بدون دغدغه و نگرانی کوله را بستم. با اینکه ماکسیم و تپسی و آژانس
بیو ت رو می‌خونم و می‌دونم متعلق به من نیست اما تو یگانه امیدِ اهل مطالعه و یا حتی ادای مطالعه‌ی منی که هر روز بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شی هم‌چنان که کوچک و کوچک‌تر... و شگفتا و عجباهایی نیستند که توی این تعارض از من بر بیان ؛ منم آن سیگنالِ هماره معلق میانِ دو لِولِ های و لو.منم و هماره‌گیِ سودایی در سر... اقلاً این‌طور می‌شود فهمید از این "هماره‌گی" که من "اکنون" را مرده‌ام.
دوست دارم گذشته را جایی دفن کنم اما تنها نشانِ من از خواستن و تمنا هم
حکایت بختیار و دختر قزوینی

شنیدم اندر این دیار
پهلوانی بود نامش بختیار

تا که روزی از سر تفریح و گشت
از قضا از شهر قزوین می گذشت

ناگهان در خلوت یک کوچه ای
دلبری را دید چون آلوچه ای!

چشم چون آهو و گیسایش کمند
از میان باریک و از بالا بلند!

پس چو چشم بختیار بر او فتاد
عقل و هوشش همگی از دست داد

در پی اش رفت و بگفتا ای زری
از نسیم نو بهاری خوشتری!

آن دو چشمت همچو مروارید ناب
چون نگین در حلقه آغوش آب

کاش می شد با تو من خلوت کنم
بوسه ها از آن ل
فکر می‌کنی به اولین غروبِ آفتابی‌ات                
روزهایِ آسمان‌جُلیِ و خانمان‌خرابی‌ات
فکر می‌کنی به اشتباه اولی که کرده‌ای              
ختم شد به آخرینِ اشتباه انتخابی‌ات
فکر می‌کنی به‌ رود و سنگ‌ریزه‌های بسترش         
فکر می‌‌کنی شناوری به‌روی رود آبی‌ات...
ماهی‌ایِ و ماهیگیر، می‌کِشاندَت به‌تور، یا        
مثلِ ماری تویِ دام در کمند پیچ‌و تابی‌ات
آه! باورت نمی‌شود که روبه‌روی قاضی‌ای        
داری اعتراف می‌ک
عصاره و چکیده چیزی که از دلشدگان برایم باقی ماند داستان بخشی به چند آواز حضرت شجریان بود. این فیلم در عین حال که داستان پردازی ضعیف و شخصیت‌های بسیار نپخته داشت، ماجرایش را به دست قوه تخیلم سپردم و با حافظه‌ای که از روایت‌های عاشقانه و غم انگیز ایرانی‌ام داشتم به داستان‌ها جان دوباره‌ای بخشیدم.
ما دلشدگان خسرو شیرین پناهیم ، بار دیگر که این آواز به گوشم بخورد چند نوازنده ـ که دستان کیمیایشان دیگ مسی را هم دُهُل عاشقانه می‌کند ـ به خاطرم
عصاره و چکیده چیزی که از دلشدگان برایم باقی ماند داستان بخشی به چند آواز حضرت شجریان بود. این فیلم در عین حال که داستان پردازی ضعیف و شخصیت‌های بسیار نپخته داشت، ماجرایش را به دست قوه تخیلم سپردم و با حافظه‌ای که از روایت‌های عاشقانه و غم انگیز ایرانی‌ام داشتم به داستان‌ها جان دوباره‌ای بخشیدم.
ما دلشدگان خسرو شیرین پناهیم ، بار دیگر که این آواز به گوشم بخورد چند نوازنده ـ که دستان کیمیایشان دیگ مسی را هم دُهُل عاشقانه می‌کند ـ به خاطرم
گاندو
گاندو نام مجموعه تلویزیونی محصول گروه فیلم و سریال شبکه سه تلویزیون جمهوری اسلامی ایران سریالی اجتماعی اکشن و جنایی است که برای پخش در خرداد ماه سال ۱۳۹۸ تهیه و تولید شد. نخستین قسمت این سریال ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ از شبکه سه تلویزیون ایران پخش شد.
مجموعه گاندو به کارگردانی جواد افشار با حضور تعدادی از بازیگران از ۱۹ شهریور کلید خورد و پژمان بازغی آخرین بازیگر اصلی است که به این سریال پیوسته و آبان ماه مقابل دوربین رفت.
این در حالی است که ع
بوی وطن
از هواپیما که پیاده می شویم گویی هوای شرجی ماهشهر به پوستم خورده
است فرزندم می گوید پدر انگار اینجا همه  بوی ماهشهر می دهد می گویم خوب
اینکه عالی ست هم فال است و هم تماشا.. یعنی هم دل و هم دنیایت تامین است.. به عبارتی
دلت ماهشهر است و دنیایت کیش و هر دو گوشه هایی از وطن هستند ...که هیچ جایی وطن
نشود...
کیش علی ربیعی (ع-بهار)
سروده تذرو ملال
مرا  به خامشی ببر
خزان پیر سالها
کلاغ صبح را بخوان
به رسم قیل و قالها
عجیب نیست این سفر
در آرزوی دفع شر
فیلمی کوتاه در فضا پر شده است؛ مردی پشتِ در حرم حضرت معصومه ایستاده است و دوستانش را به حضرت زهرا قسم می‌دهد تا بیایند و آن‌جا را به «آتش» بکشند تا به حرم برسند.گروهی به این فرد حمله و متهمش کرده‌اند که می‌خواهد همان کاری را کند که اهالی سقیفه -بنا به اعتقاد شیعیان- با خانهٔ صدیقه طاهره کرده بودند.به نظر من، در ساختار ذهنی گوینده، حضرت زهرا و آتش‌زدنِ در کنار هم می‌آیند. یعنی هندسه ذهنی این فرد در هیئت‌های مذهبی و در روضه‌های خانگی جوری س
السلام علیک یا مولای یا صاحب العصر و الزمان عجل‌الله فرجک

سلام
نیت کنید و بسم‌الله...

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ای که بر ماه از خط مشکین نقاب انداختی
لطف کردی سایه‌ای بر آفتاب انداختی

ت
صندوق بیان

ثانیه ها در بند تو (قسمت آخر)
دوشنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۱۶ ب.ظ

وقتی نامه را باز کردی ومشغول خواندن بودی لبخندی که بر لبان تو بود مرا به وجد آورد ودر دلم شاد بودم ومی توانستم مطمئم شوم که جواب تو
مثبت است و از این بابت قند در دلم آب می شد.
و تو باهمان لبخند نزد من آمدی ومن خود را آماده کردم که جواب مثبت تو را از دهانت بشنوم  اما از واکنش عجیب تو سخت متحیر و متعجب گشتم 
تو نزدیک من شدی وبه جای جواب دادن به من لبخندی زدی وپرده ی دور مرا کشی
یاد ادب
معمولا بین دوستان که جدایی پیش می آید، هیچ چیز بهتر از یک یادگاری یا یادبود نمی تواند دوران شیرین رفاقت را برای آن ها زنده کند، و چه چیز بهتر از کتاب. چندی پیش که از یک دوستان شفیق جدا می شدم، بنا بر سنت مالوف خواستم که کتابی به من بدهد و نام و نشان خود را در آن ثبت کند، تا با خواندن آن در ایام فرقت کامم را شیرین کنم. از شما چه پنهان کتاب دعایی بود، که مدام همراه دوست عزیز بود و در سفر و حضر آن را در کنار خود داشت و وقت و بی وقت نگاهی به آن م
باز سکوت، باز تاریکی و تنهایی و صدای یکنواخت روشن و خاموش شدن کولرها و زوزه گوش خراش خنک کننده ها در جمع مردگان. معلوم نیست در آن روزهای گرم تابستان، این سردخانه با چند موتور خنک کننده در حال کار کردن است که سوز سرما در هوایش موج می زند و به اجبار می خواهد مرا با خود به خواب عمیقی ببرد.
دختر جوانی را در لباس سپید عروسی دیدم. بلند بالا و کمند ابرو. چونان پری در میان بهشتی از گل و سبزه. لبخندی نمکین به روی لبها داشت و چشمانش پر بود از اشک. جوانی مقبو
اشعار رضا رفیع
در این مطلب از سایت جسارت سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا رضا رفیع برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
شعر مادر از رضا رفیع
کسی که گوش مرا می­کشید مادر بود
کسی که در بغلم می­لمید مادر بود
کسی که آب به قنداقه بست من بودم
کسی که زحمت شستن کشید مادر بود
کسی که چهره‌ی من می­نواخت با سیلی
اگر ز بنده صدا می­شنید مادر بود
کسی که شیر برایم خرید بابا بود
کسی که شیر مرا سرکشید مادر بود
کسی که پول به
داشتن مژه هایی بلند و جذاب خواست تمامی بانوانی است که به
زیباتر شدن فکرمی کنند. جذابیت چشم ها تاثیری شگرف در زیبایی دارد و یکی از عناصری
که چشم ها را زیباتر نشان می دهد مژه های بلند و لطیف است. ازین رو بانوان همواره
به دنبال راهی برای زیباتر جلوه دادن چشم ها بوده اند. در گذشته های دور بانوان
چشمان خود را با سرمه زیبا و جذاب می ساختند‌. امروزه با گذشت سال ها روش های
جدیدی برای زیبایی چشم به کار گرفته می شود.
یکی از این روش های جدید
اضافه کردن مژه
دانلود فیلم پاستاریونی با کیفیت HDفیلم پاستاریونی به کارگردانی سهیل موفقلینک دانلود (رمز) قرار گرفت

منتشر کننده : سیمرغ فیلم
کیفیت: 1080p.720p.480p
کشور سازنده: ایران
ژانر: اجتماعی , کمدی
کارگردان: سهیل موفق
بازیگران: سام درخشانى، بهاره رهنما، گوهرخیراندیش، محمد نادرى، کمند امیرسلیمانى، مهتاب ثروتى، امید روحانى، حمیدرضافلاحى، مهدى باقربیگى، حمید سپیدنام و بازیگران کودک: محمد شاکرى، سامیار محمدى
دور پولاتو کش ماست بنداز . کش می چسبه به پول ، موق
دانلود فیلم پاستاریونی با کیفیت HDفیلم پاستاریونی به کارگردانی سهیل موفقلینک دانلود (رمز) قرار گرفت

کیفیت: 1080p.720p.480p
ژانر: اجتماعی , کمدی
کارگردان: سهیل موفق
بازیگران: سام درخشانى، بهاره رهنما، گوهرخیراندیش، محمد نادرى، کمند امیرسلیمانى، مهتاب ثروتى، امید روحانى، حمیدرضافلاحى، مهدى باقربیگى، حمید سپیدنام و بازیگران کودک: محمد شاکرى، سامیار محمدى
دور پولاتو کش ماست بنداز . کش می چسبه به پول ، موق
دانلود سریال گاندو با لینک مستقیم سریال ایرانی گاندو با کیفیت عالی قسمت 23 سریال گاندو قرار گرفت

کیفیت: 720p.480p
ژانر: اکشن، جنایی، اجتماعی
کارگردان: جواد افشار
بازیگران: داریوش فرهنگ، کامبیز دیرباز، محمدرضا شریفی‌نیا، سید مهرداد ضیایی، رضا توکلی، نسرین نکیسا، سوگل طهماسبی، کمند امیرسلیمانی، صالح میرزا آقایی، فرهاد قائمیان، وحید رهبانی، پیام دهکردی، لیلا اوتادی، سارا خویینی‌ها، علیرام نورایی
دانلود سریال گاندو با لینک مستقیم سریال ایرانی گاندو با کیفیت عالی قسمت 23 سریال گاندو قرار گرفت

کیفیت: 720p.480p
ژانر: اکشن، جنایی، اجتماعی
کارگردان: جواد افشار
بازیگران: داریوش فرهنگ، کامبیز دیرباز، محمدرضا شریفی‌نیا، سید مهرداد ضیایی، رضا توکلی، نسرین نکیسا، سوگل طهماسبی، کمند امیرسلیمانی، صالح میرزا آقایی، فرهاد قائمیان، وحید رهبانی، پیام دهکردی، لیلا اوتادی، سارا خویینی‌ها، علیرام نورایی
گاندو
گاندو نام مجموعه تلویزیونی محصول گروه فیلم و سریال شبکه سه تلویزیون جمهوری اسلامی ایران سریالی اجتماعی اکشن و جنایی است که برای پخش در خرداد ماه سال ۱۳۹۸ تهیه و تولید شد. نخستین قسمت این سریال ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ از شبکه سه تلویزیون ایران پخش شد.
مجموعه گاندو به کارگردانی جواد افشار با حضور تعدادی از بازیگران از ۱۹ شهریور کلید خورد و پژمان بازغی آخرین بازیگر اصلی است که به این سریال پیوسته و آبان ماه مقابل دوربین رفت.
این در حالی است که ع
مشخصات رمان
نام:دزد دل
نویسنده:نرگس واثق
ژانر:عاشقانه-طنز-اجتماعی
تعداد صفحات:322
منبع:یک رمان
فرمت:PDF-APK-EPUB
قسمتی از رمان:
پوزخندی زدم و بی توجه بهش از کنارش گذشتم. حتی یک تشکر خشک و خالی‌هم نکردم. تو دلم عروسی بود خدا رو شکری زیر لب گفتم نگاهم به یک کوچه‌ی دنج و باریک کشیده شد. با سرعت خودم رو داخلش پرت کردم. خوشحال از کا ری که کرده بودم دست بردم سمت کیفم که دستم کشیده شد. برگشتم همون پسر چشم سبز بود. چینی به ابرو دادم و گفتم: 
– فرمایش؟
این بار او
دانلود سریال ستایش فصل 3 (سوم ) با حجم کم و کیفیت 1080p , 720p
دانلود سریال ایرانی ستایش فصل سوم با لینک مستقیم و رایگان
« تماشای آنلاین سریال ستایش فصل سوم »

خلاصه فصل سوم ستایش :
فصل سوم ستایش ادامه ی دو فصل قبل است و اتفاقاتی که برای او و فرزندانش رخ میدهد و در این فصل اینطور اتفاقا میفتد که دعوایی که بین او و پدرشوهرش بوده است از بین میرود و دیگر هیچ مانعی بین آنها نیست و همه چیز درست میشود..
بازیگران سریال ستایش فصل 3 :
داریوش ارجمند، مهدی سلوکی،
«١٤١»تِلْکَ‌ أُمَّةٌ‌ قَدْ خَلَتْ‌ لَها ما کَسَبَتْ‌ وَ لَکُمْ‌ ما کَسَبْتُمْ‌ وَ لا تُسْئَلُونَ‌ عَمّا کانُوا یَعْمَلُونَ‌ 
(به هر حال)آن امّت بگذشت،آنچه آنان بدست آوردند براى خودشان است و آنچه شما بدست آوردید براى خودتان است و شما از آنچه آنان کرده‌اند،سؤال نخواهید شد. 
پیام‌ها: 
١-در کسب خوشبختى،تکیه به گذشتگان و تاریخ پدران،چاره‌ساز نیست. «لَها ما کَسَبَتْ‌ وَ لَکُمْ‌ ما کَسَبْتُمْ‌» 
گیرم پدر تو بود فاضل  از فضل پدر،تو را
شناخت کودک از دیدگاه روانشناسی(بخش بیستم)

۱-۲-۱-۶) سازماندهی محیط فیزیکی

محیط فیزیکی کلاس نه فقط بر مدیریت کلاس اثر میگذارد بلکه در میزان پیشرفت تحصیلی دانش اموزان نیز نقش مهمی ایفا میکند . سازماندهی کلاس باید ازاد باشد یعنی به گونه ای باشد که برای انجام فعالیت های گوناگون قابلیت تغییرو انعطاف داشته باشد . تردیدی نیست که یک کلاس روشن و ارام با رنگ امیزی دلپذیر و شاد در ایجاد سلامت روان دانش اموزان بسیار موثر است .عوامل دیگری چون مطال
خودمو اتیش می زنم وسط همشون اصلا همشون با هم بسوزن دیگه حتی بهم نگاه هم نمی کنن حتی عارشون می یاد بهم دست بزنن باید کاری کنم التماسم کنن مثل اون قدیما تا من لباس از تنم بکنم تا نگام کنن بهم دست بکشن دوباره مثل یه کوزه عتقیقه توی این خراب شده باشم که قیمتیه می دونم این تازه به دوران رسیده هارو چی کار کنم چرا جوونای خوشگل من رو به تور می کشن من اگه بخوام هنوز می تونم درسته سرطان داشتم سینه مو برداشتم و موهام ریخته است پیرم هم شدم اما من یه روز ملکه
دانلود فیلم پاستاریونی با لینک مستقیم
دانلود رایگان فیلم ایرانی پاستاریونی با کیفیت عالی
لینک دانلود چهارشنبه از یوز دی ال…
دانلود فیلم پاستاریونی
مشخصات فیلم
منتشر کننده :  یوز دی ال
نام فیلم : پاستاریونی
گروه فیلم: اجتماعی , کمدی
محصول سال : 1396
محصول کشور : ایران
مخاطب فیلم : همه سنین
تهیه کننده : بیتا منصوری
نویسنده : حمزه صالحی
کارگردان : سهیل موفق
بازیگران : سام درخشانى، بهاره رهنما، گوهرخیراندیش، محمد نادرى، کمند امیرسلیمانى، مه
 واژه ها بی تابند
واژه‌ها از پس خواب خوشی بیدارند
واژه‌ها راز رُزی هشیارند
واژه‌ها با دل خورشید و سما همراهند
واژه‌ها با تپش زلف صبا می‌آیند
 واژه‌ها می تابند
واژه‌ای در تپش چشمه‌ی جوشیده نهان می‌خواند
واژه ای تیغ  بدست منتظر جنگ عیان می ماند
واژه‌ای تاخت به تاخت پشت کمان می‌تازد
واژه ای قافیه را رقص کنان می بازد
واژه ای عکس رخش چون ماه است
واژه‌ای در راه است
واژه‌ای در تب و تاب
واژه‌ای پشت نقاب
 در کمند آداب
 از ادب می‌نالد.
واژه
دانلود رایگان سریال تلویزیونی ستایش فصل سوم با کیفیت عالی 720p HDTV
سریال ایرانی ستایش فصل سوم به کارگردانی سعید سلطانی
قسمت اول ستایش 3 اضافه شد

کارگردان: سعید سلطانی | ژانر: اجتماعی، درام، خانوادگی | تولید: 1397 | تاریخ انتشار: 1398
تعداد قسمت ها: 30 اپیزود | مدت زمان هر قسمت: 45 دقیقه | کیفیت: 720p
حجم: 300 مگابایت + 150 مگابایت | تهیه کننده: آرمان زرین کوب
خلاصه داستان:پس از آنکه محمد پسر طاهر فردوس، (با بازی مهدی سلوکی) با پدربزرگش آشنا میشود، کم کم علاقه خاص
دانلود فیلم پاستاریونی
مشخصات فیلم
بازیگران : سام درخشانى، بهاره رهنما، گوهرخیراندیش، محمد نادرى، کمند امیرسلیمانى، مه
دانلود فیلم پاستاریونی
مشخصات فیلم
دانلود فیلم پاستاریونی
مشخصات فیلم
دانلود سریال دلدار با لینک مستقیم 
سریال ایرانی دلدار با کیفیت عالی 
قسمت 05 سریال دلدار قرار گرفت
دانلود سریال دلدار با کیفیت عالی
دانلود سریال تلویزیونی دلدار
مشخصات سریال
منتشر کننده : سیمرغ فیلم
نام سریال :دلدار
گروه فیلم : درام، اجتماعی
شبکه پخش کننده : دو سیما
محصول سال : 1398-رمضان
تعداد قسمت ها : 30
نویسندگان : آزیتا ایرایی، مهدی حمزه
کارگردان :برادران محمودی
بازیگران : محمدرضا غفاری، الناز حبیبی، حسام محمودی، سوگ
۱_سنت شعر خوانی اژکتاب  شاهنامه.فلک ناز ،وحیدر بک   در نزد مردمان بلوک لیراویدر دورانذگذشته  مرسوم بود که از اویل دهه شصت کم کم این سنت از بین رفت 
فلک ناز و خورشید آفرید
فلک ناز نامه – که نامهای دیگر هم دارد1– از جمله مثنویهای حماسی – عاشقانۀ زبان فارسی است که در گذشته نزد عوام، خواستاران بسیار داشته و چه بسا حالا هم داشته باشد. قهرمان اصلی داستان، " فلک ناز " فرزنمد عزیز مصر است که شخصیتی سه گانه دارد: مرد خداست و اهل عبادت و اطاعت پروردگار.
پایان نامه تذهیب-word
پایان نامه تذهیب-word
تاریخچه: پیشینه آذین و تذهیب در هنر کتاب آرایی ایران، به دوره ساسانی می رسد. بعد از نفوذ اسلام در ایران، هنر تذهیب در اختیار حکومتهای اسلامی و عرب قرار گرفت و «هنر اسلامی» نام یافت. اگر چه زمانی این هنر از بالندگی فرو ماند، اما مجددا پویایی خود را به دست آورد. چنانکه در دوره سلجوقی مذهبان، آرایش قرآنها، ابراز و ادوات، ظرفها، بافته ها و بناها را پیشه خود ساختند و چندی بعد، در دوره تیموری این هنر به اوج خ
در این آموزش ما چگونگی ادغام  تایپوگرافی متن در فتوشاپ با عکس ها را بررسی می کنیم تا جلوه ای سه بعدی چشمگیر ایجاد شود. این نوع تأثیرات را روی تبلیغات و هنر پوستر خواهید دید ، اما دستیابی به آن برای اولین بار پیچیده نیست.
من به شما نشان خواهم داد که چگونه اثر این پوستر ملبورن را از ابتدا در Adobe Photoshop ایجاد کنید و طراحی پوستر را در Adobe InDesign به پایان برسانید.
اثر متن نهاییآیا می خواهید طراحی منحصر به فرد خود را بسازید؟ از انتخاب عالی موجود در بازار
نارنگی یکی از مرکبات است که در فصل پاییز به بازارهای ایران می‌آید.

نارنگی به خانواده روتاسه تعلق‌  دارد و دراصل در جنگل‌های گرمسیری مانند مناطق جنوب غربی آسیا کاشت‌می‌شود.  درخت نارنگی از درخت پرتقال کوچک‌تر است و میوه آن رنگ نارنجی بیشتر و  شکلی صاف‌تر دارد. پوست آن به‌راحتی گرفته‌‌می‌شود و یک میوه فیبردار مغذی است.  در این مطلب به مهم‌ترین خواص نارنگی می‌پردازیم.
به گزارش مجله پیام دلتا؛ نارنگی به‌خاطر مزه تازه، کالری کم و مغ
کودکی و نوجوانی
رابعه دختر کعب قُزداری که به رابعه بلخی هم شناخته شده‌است، شاعر پارسی‌گوی نیمه نخست سده چهارم هجری (۹۱۴-۹۴۳میلادی) است. وی طبق اسناد موجود، نخستین شاعر زن پارسی گوی است. پدرش کعب قزداری، از عربهای کوچیده به خراسان و فرمانروای بلخ و سیستان و قندهار و بست بود. از تاریخ ولادت و مرگ رابعه اطلاعات درستی در دست نیست. آنچه قطعیست آن است که او همدوره با سامانیان و رودکی بوده تنها مدرک مستند از زندگی رابعه، روایتی‌ست که عطار نیشابور
چندتا موضوع مستقل از هم توی ذهنمه، در قالب یک پست بنویسمشون به جای چندتا پست مجزا.

حرف اول (قدر مردم رو بدونید) - خبر تکراری این روزها، ممنوعیت عبور و مرور در کشورهای اروپاییه و حتی احکام جریمه و زندانی که برای خاطیان تعیین کردن. در کنارش "خواهش و تمنای" وزارت بهداشت ایران برای در خانه ماندن ما ایرانیا. انتظار ندارم عملکرد ما در مورد تو خونه نگه داشتن مردم با کیفیتِ چینِ کمونیست یکسان باشه. ولی یک ترفند غیرقابل درکِ این روزهای نظامِ ایران، ن

پیش از آن که بخواهم درباره بازداشت عبدالرضا داوری حرف و حدیثی را وارد کنم ذکر دو نکته را لازم می دانم:
الف- عبدالرضا داوری را یک شرور و بیمار سیاسی می دانم که در پس اطلاعات جالب تاریخی و سیاسی اش با لجبازی و نیز رفتاری مرموز در نقاب خودی، افراطی گری و بی اخلاقی و ناجوانمردی و آرمان ستیزی را به مثابه خنجری که از پشت، پیکر نیروهای انقلاب را می درد رسم و مشی فعالان سیاسی منتقد و عدالتخواه جلوه دهد. مزخرفات او درباره شهید نواب صفوی بیش از آنکه یک
 بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- پسرخاله من  همسرش  ا خانواده مهندس شعشعانی است- ایشان درخواست کرد من روزی به نزد ایشان بروم- خانه ای درشما کشتی وتصور میکنم طولانی ترین استخررا منزل در ان خانه  بود  ومن تصور میکنم که ایشان درامریکا زمانی  مهندسی میخواند  به قایق پاروئی وغواصی علاقمند میشود وبهمین دلیل انرا ساخته باشد  دو  دختر ایشان  فارسی بلد بودند ولی دو دختر دیگر ایشان که بسیارکوچکتربودند درسطح راهنمائی تصور میکنم که فارسی را
کنار پدرم دراز کشیدم، دستم را به گردنش انداختم و گفتم:
- پدر، قصه بگو.
- چه بگویم؟! همه را که برایت گفته‌ام‌.
- دروغ می‌گویی. بازهم بلدى. بازهم به یاد داری‌.
- هر چه فکر می‌کنم چیزی به یادم نمی‌آید.
- قصه‌ی سلیمان را بگو. انگشتری‌اش را دوست دارم. آن انگشتری کجاست‌؟
پدرم با مهربانی نگاهم کرد و گفت:
 - در دست تو.
- در دست من؟!
- بله مشتهایم را باز کردم و گفتم :
کو؟ اینجا که چیزی نیست‌.
- هست.‌
- نشانم بده‌.
پدرم خندید و گفت:
- زبانت.
زبانم را بیرون آوردم.
کنار پدرم دراز کشیدم، دستم را به گردنش انداختم و گفتم:
- پدر، قصه بگو.
- چه بگویم؟! همه را که برایت گفته‌ام‌.
- دروغ می‌گویی. بازهم بلدى. بازهم به یاد داری‌.
- هر چه فکر می‌کنم چیزی به یادم نمی‌آید.
- قصه‌ی سلیمان را بگو. انگشتری‌اش را دوست دارم. آن انگشتری کجاست‌؟
پدرم با مهربانی نگاهم کرد و گفت:
 - در دست تو.
- در دست من؟!
- بله مشتهایم را باز کردم و گفتم :
کو؟ اینجا که چیزی نیست‌.
- هست.‌
- نشانم بده‌.
پدرم خندید و گفت:
- زبانت.
زبانم را بیرون آوردم.
در پرده اول فضای اورژانس بیمارستان و انتظار خسته کننده و از طرفی بیگانگی نوجوان از خانواده مشهود است ؛ پسری که با هیجان و ولع سرگرم چت و گوشی و آنطرف تر دختری تنها و ناگهان نوجوانی که با خوردن قرص تحت تأثیر کنترل گری ها و یا سخت گیری والدین ، دست به خود کشی زده است ، همه حکایت از گسست دو نسل دیروز و امروز دارد.
نسلی که پایبند سنت ها و هنجارهای اجتماعی است و در مقابل نسلی که بیگانه از گذشته در جستجوی هویت جدید است .
گلنار نماد یک نوجوان سر به هوا و
بحث در سه قسمت است :
کارتن ها
سینما
بازیها
ما ابتدا بحث کارتن هارا مطرح میکنیم :
 کار اول شرکت ها : قهرمان سازی.
1 - کارتن بِن تِن : پسر ضعیفی که که از وسط شهاب سنگی یک ساعت پدا میکند و تبدیل به یک پسر قوی میشود و ... .
2 - اسپایدر من یا همان مرد عنکبوتی : که بر اثر نیش عنکبوت قدرتی پیدا میکند و مردم را نجات میدهد و همیشه هم در کارتن با دختری در ارتباط استو هیولایی هم پیدا میشود که با او درگیر میشود.
3 - بَت من : که تجهیزات نظامی خوبی دارد.
4 – هالک یا غول سبز
طومارنقالی
نقل
رستم وسهراب 
نویسنده:رضاعیسی آبادی
پاییز 1392 
به نام خداوند جان
وخرد              
کزین برتر اندیشه برنگذرد
خداوند نام و خداوند
جای              
خداوند روزی ده رهنمای
خداوند کیوان و گردان
سپهر        فروزنده ماه وناهید ومهر
واما راویان اخباروناقلان آثار وطوطیان شکر شکن شیرین گفتارو صرافان
بازار معانی ،آنچنان که هم من دانم و هم تو دانی.حکایت کنند که درروزگاران قدیم
،درنگین انگشتری جهان،در سرزمین ایران رستم دستان، مرد
بسم الله الرحمن الرحیم

سفر عشق ( سفرنامه زیارت اربعین امام حسین )

قسمت اول     :     دعوت دلدار

این روزها همه سخنم این است حسین جان                                         این اربعین به کربلا می بری مرا
باز در آستانه اربعین شدیم و شور و حرارت زیارت سالار شهیدان در دل و جانم افتاد سابقاً براین نظر بودم که باید زیارت را در خلوت و کربلا را در راحتی طواف کرد .اما وقتی اربعین حسینی و اجتماع پرشکوه شیعیان را در کربلا دیدم ، هیئت و عظمت اجت
بسم الله الرحمن الرحیم

سفر عشق ( سفرنامه زیارت اربعین امام حسین )

قسمت اول     :     دعوت دلدار

این روزها همه سخنم این است حسین جان                                         این اربعین به کربلا می بری مرا
باز در آستانه اربعین شدیم و شور و حرارت زیارت سالار شهیدان در دل و جانم افتاد سابقاً براین نظر بودم که باید زیارت را در خلوت و کربلا را در راحتی طواف کرد .اما وقتی اربعین حسینی و اجتماع پرشکوه شیعیان را در کربلا دیدم ، هیئت و عظمت اجت
در انجام هر پژوهشی پیرامون داستان مدرن، حتی در شخصی‌ترین
و سطحی‌ترین آنها، دشوار می‌توان نپذیرفت که هنر مدرن به نحوی نسبت به هنر کلاسیک پیشرفت
کرده است. با عنایت به مَلات‌های ابتدایی و ابزارهای ساده آن زمان، می‌توان گفت که
فیلدینگ خوب عمل کرده و جین آستین حتی بهتر، اما فرصت‌های آنها را با ما مقایسه
کنید! شاهکارهای آنها همواره حس عجیبی از سادگی دارند. اگر بخواهیم سیر پیشروی
ادبی را با نمونه‌ای دیگر از پیشرفت‌هایمان مقایسه کنیم، شاید ف

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها